Nowości  Współpraca    
 


Retronauta.pl > Kręgi zbożowe (1678)

2019-12-30 Kręgi zbożowe (1678)

Fenomen kręgów w zbożu nie jest nowy i ma już kilkaset lat.


Prawdopodobnie najstarsza relacja o dziwnych kręgach w zbożu pochodzi sprzed niemal 350 lat!

Incydent w Hertfordshire wydarzyć się miał w 1678 roku. Według relacji, pewien zamożny rolnik poprosił swojego biednego sąsiada o skoszenie swojego pola owsa za dodatkową opłatą. Biedny rolnik początkowo się zgodził, ale obaj mężczyźni nie mogli dojść do porozumienia w sprawie ceny. Rozstając się biedny rolnik zdał sobie sprawę, że jeśli zdenerwuje bogatego rolnika, nie zostanie zatrudniony do przyszłych prac. Pobiegł zatem z bogatym rolnikiem ze zmianą zdania. Obrażony bogaty rolnik odpowiedział jednak na to, że szybciej diabeł skosi jego owies, niż on.

Następnego dnia rano, ku zaskoczeniu bogatego rolnika, pole owsa zostało skoszone. Nie całe, bowiem na polu pojawiły się koła, rozciągające się na około półtora akra. Zdaniem relacji koszenie musiało zostać wykonane przez samego diabła, ponieważ było tak precyzyjne. Każde źdźbło było ułożone z dokładnością nieosiągalną dla człowieka, w ciemnościach i podczas krótkiej nocy.

Domniemamy autor kręgów przeszedł do historii jako Diabeł Kosiarz (ang. Mowing Devil).


Diabeł Kosiarz wg. współczesnego wyobrażenia

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego Retronauta.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze wiadomości z przeszłości za darmo.

Retronauta.pl na serwisach społecznościowych: