Nowości  Współpraca    
 


Retronauta.pl > Pływające restauracje McDonald's

2015-07-14 Pływające restauracje McDonald's

Licząca kilkadziesiąt tysięcy lokalizacji światowa sieć fast foodów McDonald's eksperymentowała także z lokalizacjami... na wodzie.

McDonald's Riverboat


Pierwszy pływający McDonald's

McDonald's Riverboat była pierwszą pływającą restauracją sieci McDonald's. Zadokowana została na rzecze Mississippi w St. Louis, w stanie Missouri (USA). Została ona zamknięta w 2000 roku ze względu na wysoki koszt remontów.

McDonald's Friendship Restaurant - 1986

Z okazji odbywającej się w Vancouver (Kanada) wystawy światowej Expo '86 sieć McDonald's zdecydowała się na zaprojektowanie i budowę kolejnej pływającej restauracji.


Reklama

Oprócz sprzedaży jedzenia prezentować ona miała architekturę i technikę przyszłości. Ze względu na zbudowaniu jej na barce nazywana była McBarge (z ang. McBarka).

Po półrocznej wystawie barka została przeholowana do Burnaby, gdzie przez 20 lat cumowała niewykorzystana obok tamtejszej rafinerii.


Barka dziś (grafika: CC))

Obecny właściciel jednostki pływającej od kilku lat próbuje bezskutecznie wyremontować ją i przekształcić w zacumowaną do nadbrzeża pływającą restaurację. Jednak nie ma on na to jednak zezwolenia od władz miasta.


Wizualizacja rewitalizacji

Losy jednostki można śledzić min. na profilu internetowym na Facebooku Save the McBarge (Friendship 500)".


Barka z lotu ptaka


Inspekcja jednostki

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego Retronauta.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze wiadomości z przeszłości za darmo.

Retronauta.pl na serwisach społecznościowych: