Nowości  Współpraca    
 


Retronauta.pl > Piosenka Czterej pancerni i pies po niemiecku (1966)

2018-04-03 Piosenka Czterej pancerni i pies po niemiecku (1966)

Kultowa piosenka tytułowa z polskiego kultowego filmu wojennego "Czterej pancerni i pies"... po niemiecku. To trzeba usłyszeć.

Niemiecka wersja piosenki "Ballada o pancernych", znanej także jako "Deszcze niespokojne", pochodzi z niemieckiej wersji serialu "Vier Panzersoldaten und ein Hund". Po raz pierwszy Niemcy serial zobaczyli bowiem w wschodnioniemieckiej państwowej telewizji DFF (Deutscher Fernsehfunk). Początkowo wyemitowano 8 odcinków od marca do czerwca 1968. Następnie od września 1971 pokazano powtórnie 8 odcinków, a po nich wyemitowano 13 nowych aż do stycznia 1972. Wznowienia emisji nastąpiły w latach 1975 i 1988 (17 odcinków).

W 2011 serial doczekał się wersji z lektorami niemieckimi.

Serial "Czterej pancerni i pies" oprócz (oczywiście) Polski i DDR wyświetlany był w Związku Radzieckim, Czechosłowacji, Finlandii, na Węgrzech i Kubie.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego Retronauta.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze wiadomości z przeszłości za darmo.

Retronauta.pl na serwisach społecznościowych: