Nowości  Współpraca    
 


Retronauta.pl > Naga Merkel na celowniku Partii Piratów (2013)

2017-01-31 Naga Merkel na celowniku Partii Piratów (2013)

Niemiecka Partia Piratów pokazała jak się walczy z rządowym szpiegowaniem Internetu.


Plakat niemieckiej Partii Piratów z 2013 roku

"Kto nie ma nic do ukrycia... ten nie nie potrzebuje się bać PRISM i innych. Reszta powinna dalej walczyć przeciwko nadzorowi./
Wer nichts zu verbergen hat ... braucht sich vor PRISM und Co. nicht zu fürchten. Der Rest sollte weiter gegen Überwachung kämpfen.
" - przeczytać można na plakacie Piratów.

Mimo, że na plakacie nie pada nazwisko Merkel to plakat jasno nawiązuje do postaci kanclerz Niemiec oraz do rozpowszechnionej w DDR kultury nudyzmu (niem. Freikörperkultur, w skrócie FKK; Merkel pochodzi z Niemiec Wschodnich). Użyte w plakacie zdjęcie bowiem nie przedstawia nagiej Merkel. Pochodzi ono z lat 50. XX wieku i pokazuje młodą Szwedkę, która przypomina niemiecką kanclerz.

Niemiecka Partia Piratów (niem. Piratenpartei Deutschland) konsekwentnie od lat protestuje przeciwko szpiegowaniu Internautów przez rządy - nie tylko przez tajne służby Niemiec (BND), ale także USA (NSA, CIA) oraz innych państw.

PRISM jest to tajny amerykański system szpiegowski dający tajnym służbom dostęp do danych zgromadzonych na serwerach największych koncernów internetowych jak Google, Facebook, YouTube, Microsoft, Yahoo!, Skype, AOL, Apple czy Dropbox. Jego istnienie wyjawił Edward Snowden, były pracownik CIA.

"Nagie zdjęcia przechwycone przez National Security Agency (NSA) wymieniane są między jej młodymi pracownikami jako swoisty dodatek do pensji." - zdradził Edward Snowden.

Gromadzone dane przez PRISM wykorzystuje się m.in. do zabijania przez drony. Przypuszcza się, że odpowiednik PRISM posiadają także Niemcy.

Partia Piratów domaga się prawnego ograniczenia stosowania urządzeń technicznych do obserwacji obywateli takich jak kamery w miejscach publicznych (telewizja przemysłowa) czy poprzez potajemne instalowane na komputerach obywateli koni trojańskich. Pracuje także nad wzmocnieniem ochrony danych osobowych oraz osłabieniem ochrony własności intelektualnej. Jest za wolnym dostępem do dóbr kultury. Niemieccy Piraci są częścią większego międzynarodowego ruchu społeczno-politycznego.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego Retronauta.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze wiadomości z przeszłości za darmo.

Retronauta.pl na serwisach społecznościowych: