Nowości  Retronauta    
 


Retronauta.pl > Boonie Bug (1974)

2017-04-18 Boonie Bug (1974)

Boonie Bug to skrzyżowanie osobówki, terenówki, kampera i vana w wersji do samodzielnego wykonania.


Boonie Bug (grafika: Popular Mechanics)

To zaprojektowane w latach 70. XX wieku autko służy zarówno do codziennego użytku w mieście jak również do wypraw w teren poza miasto z możliwością spania wewnątrz (kamper).


W pojeździe jest miejsce do spania dla 2 dorosłych osób i dziecka (grafika: Popular Mechanics)

Duże bąblowate opony umożliwiają poruszanie się w terenie. Przednie opony mają szerokość 20 cm, zaś tylnie 25 cm.

Konstrukcja opiera się na podwoziu busa Volkswagena. Karoseria wykonana jest z włókna szklanego. Między wewnętrzną i zewnętrzną warstwą laminatu znajduje się pianka izolacyjna taka jak w lodówkach. Stanowi ona izolację cieplną.


Bok pojazdu (grafika: Popular Mechanics)

Do wnętrza pojazdu wejść można poprzez unoszone w górę drzwi. Z tyłu karoserii znajduje się tylna otwierana klapa oraz obudowa silnika. Jest ona także łatwo unoszona w górę, aby mieć dostęp do silnika.

Plany wykonania auta były sprzedawane za niecałe 15 dolarów przez popularną w USA gazetę dla majsterkowiczów Popular Mechanics. Redaktorzy wyliczyli koszt przebudowy podwozia Volkswagena na 700 ówczesnych dolarów.


Przebudowa (grafika: Popular Mechanics)

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego Retronauta.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze wiadomości z przeszłości za darmo.

Retronauta.pl na serwisach społecznościowych: